сила бг магазин
сила бг медия
»
»
Как се пие: Фосфатидна киселина

Как се пие: Фосфатидна киселина

Фосфатидната киселина е една от най-активните съставки за изграждане на чиста мускулна маса. Нека обаче се потопим в науката и да видим какво точно прави тази съставка толкова ефективна.
Ако искате да изградите мускулна маса, трябва да тренирате усърдно – без извинения и оправдания.

Но как точно всички упражнения и труд, хвърлени във фитнес залата ще подпомогнат мускулния растеж?

Добре знаем, че интрамускулното сигнализиране, известен още като мТОР, е необходим за насърчаване увеличаването на мускулния обем. Всеки път, щом се активизирате във фитнес залата, това дава възможност за увеличаване синтеза на мускулни протеини.



Въпреки всичките изследвания, които наблюдават този феномен, точните механизми, заложени в основата на мускулния растеж, си остават от части неразгадани. Освен фосфатидната киселина( която са по-кратко ще бъде наречена РА в тази статия), доказано играе главна роля в този процес.

Така че – ефективна ли е всъщност фосфатидната киселина за мускулен растеж?


 
Какво представлява фосфатидната киселина?
 
PA е уникална липидна молекула, която действа като директен регулатор на сигнала на mTOR. С други думи, РА ефективно "включва" синтеза на мускулни протеини в отговор на упражненията за резистентност.

Като се има предвид очевидната роля на PA в активирането на mTOR, изследователи започват да се питат дали просто увеличаването на количеството PA в хранителния режим и арсенала от хранителни добавки, ще окаже благоприятно въздействие върху мускулния растеж и сила.


 
Трябва да се отбележи, че РА може да се открие естествено в хранителния режим, но само в изключително малки количества. РА се среща в най-големи количества в зеленчуците като зеле, които съдържат 0,5 милиграма на грам.

Обаче, малките количества, намерени в храната, са незначителни в сравнение с 250-750 милиграма дози от РА, приложени в научни изследвания.


 
Какво всъщност доказват всички проучвания?
 
Можем ли ефективно да увеличим синтеза на мускулни протеини чрез допълване с РА? В лабораторни условия, PA доказано увеличава mTOR сигнализирането в изолирани мускулни клетки.

Освен това, в проучване, направено с плъхове, PA и суроватъчен протеин предизвикват увеличаване на мускулния протеин синтез.



Изненадващо, изследователите все още не са разбрали дали допълнителна доза от РА действително увеличава активирането на mTOR или синтеза на мускулен протеи. Освен това, за да може PA да предизвика анаболен ефект върху мускулите, дозата, която се приема през устата,  трябва да се абсорбира в кръвния поток и да се поеме от мускула.

Тези интересни факти все още не са проучени. Следователно, степента, в която РА достига до мускулите и се абсорбира от мускулните клетки, за да предизвика ефект след пероралното си приемане, понастоящем не е известна.


 
Как да го приемаме?

Досега препоръчваната дозировка е 750 милиграма РА дневно. Проучванията, показващи положителни ефекти, осигуряват 450 милиграма РА, 30 минути преди тренировка и 300 милиграма РА веднага след тренировка.

В почивните дни 450 милиграма РА могат да се приемат в началото на деня и по-късно могат да се приемат 300 милиграм. Като се има предвид, че може да има известно замаляване на ефективността на РА, когато се приема със суроватка, най-добре е да се приема на празен стомах.
 
 
СИЛА БГ Тийм!
Ако тази статия ви е харесала, моля гласувайте за нея
Коментари
ДОБАВИ КОМЕНТАР
Име/Прякор *
Твоят E-Mail *
Коментар *
Реклама
Последни коментари
Не че съм заклет фитнес маниак, основно тренирам други спортове, но не ра ...
Не напразно Amix Nutrition ми е, любимата марка ! Просто The Best
Уникални както винаги
Интересно

"С настъпването на пролетния сезон организмът преминава в нова фаза от годишния си цикъл, много често съпроводена с т.нар. пролетна умора. Увеличава се хормоналната секреция, половите жлези освобождават повече тестостерон, ограничава се производството на мелатонин, който е отговорен за спокойствието и баланса на организма. Тези процеси изсмукват енергията на тялото и са причина за широко известната и често изпитвана пролетна умора."

Реклама
Copyright © 2007 - 2024 silabg.com